Počkejte prosím...
Nacházíte se: VŠCHT Prahastuduj.vscht.cz → Studentský život

Studentský život

Zorientuj se 2

Hájíme zájmy studentů

Navzájem si pomáháme a vzděláváme se nejen v chemii

Bavíme se na akcích

Bavíme se i ve spolcích

Sportujeme se spolužáky

Soutěžíme s Ústavem tělesné výchovy

Sportujeme ve vysokoškolských klubech a oddílech 

Hájíme zájmy studentů

K3S - Kolegium studentských senátů a spolků

Koordinační uskupení aktivních lidí z univerzitního senátu, senátů fakult a spolků působících na VŠCHT Praha. Společně se zapojujeme do fungování univerzity - ať již formální silou senátorů, nebo prostě jako aktivní lidé, co chtějí svět univerzity měnit k lepšímu.

 


Studentská část akademického senátu 

Prostřednictvím svého působení v senátu máš možnost ovlivnit zásadní věci týkající se studentů: podporu studentských aktivit, výši kolejného, úroveň ubytovacích služeb, částku, která bude vymezena na stipendia, přístup k učebním pomůckám a skriptům, možnosti občerstvování apod. 

Volební období v akademickém senátu VŠCHT Praha je pro studenty 2 roky. Z každé fakulty jsou voleni 2 zástupci. Krom akademického senátu VŠCHT Praha působí na každé fakultě senát fakultní, který se zabývá zejména problémy na dané fakultě. Mandát ve fakultním senátu je pro studenty 1 rok. Do studentské části jsou voleni 2 zástupci studentů a 2 zástupci doktorandů. 

 


Studentská komora Rady vysokých školšířka 215px

Studentská komora RVŠ zastupuje všechny studenty a studentky vysokých škol v České republice. Prosazuje jejich zájmy na národní a mezinárodní úrovni. Usiluje o spolupráci mezi studujícími a vyučujícími, vede dialog s vládou České republiky a orgány veřejné správy, a o rozvoj akademické samosprávy.

Také každý lichý rok 17. listopadu udílí Cenu Jana Opletala.

 

Navzájem si pomáháme a vzděláváme se nejen v chemii

 

Poradenské a kariérní centrum VŠCHT Praha

 

logo.jpg

Studentům a absolventům nabízí poradenskou činnost, psychologickou poradnu, workshopy pro zlepšení měkkých dovedností a nabídky práce. Organizuje Tutory - pomoc začínajícím studentů od zkušenějších kolegů z vyšších ročníků.

 

 

Erasmus Student Network UCT Prague

ESN logo

 

Pomáháme zahraničním studentům s orientací na VŠCHT Praha. Přidej se k nám - procvič si jazyky a poznej lidi z celého světa.

 

 

IAESTE VŠCHT Praha

IAESTE

 

Lokální centrum IAESTE Czech Republic na VŠCHT Praha, organizuje mezinárodní zahraniční stáže a školení týkající se kariérního růstu. 

 

 

Club 307

ořez 215*215px

 

Snažíme se studenty připravit na náročná výběrová řízení, typické zejména pro consultingové společnosti.

Uchazeči se dnes často setkají s různými psychometrickými a logickými testy, ale také se stále populárnějšími případovými studiemi - Business case studies. Jejich zvládnutí vyžaduje pečlivou a kvalitní přípravu. Šance na úspěch můžete výrazně zvýšit získáním informací o detailech výběrového řízení, projitím dostatečného množství přípravných materiálů a především osvojením si know-how, jak tyto business cases řešit a čeho se vyvarovat.

 

  

Bavíme se na akcích

 

Šípkův fakultní pohár

Šípkův pohár 3 (ořez 215*215px) 

Souboj fakult na škole potutelně probíhá už odedávna. Fakulty mezi sebou mohli změřit své síly v různých sportovních a jiných disciplínách, jako je například Kachekran nebo Dračí lodě. Vždy tomu ale trochu chyběl tah na bránu!

 

Mezi studentským senátem se tak zrodila vize cyklu disciplín, ve kterých skrze celý rok budou naše skvělé čtyři fakulty bojovat o body k vítězství velkého poháru, který by tak klání fakult zastřešil a pozdvihl na zcela novou úroveň.

 

 

 

Kachekran

Kachekran

 

KACHEKRAN neboli Karneval chemiků končící k ránu je významnou společenskou a kulturní událostí, na jejíž organizaci se již od roku 1959 let podílejí studenti a zaměstnanci školy. V letech 1999–2010 byla tradice Kachekranů na celé desetiletí přerušena, aby od roku 2010 pod taktovkou znovuobnovené Stavovské unie studentů VŠCHT Praha mohl největší pražský karneval opět nadchnout studenty plesovou zábavou a tvorbou originálních masek. 

 

 

 

Studentský Majáles

Studentský majáles

 

Studentský Majáles vytvářejí studenti pro studenty. Majáles se neplatí, Majáles se žije :)
Více na: www.majalesstudentu.cz

 

Studentský Majáles se navrací k dlouhé historické tradici studentských májových slavností, které vždy vznikaly z iniciativy studentů. Majáles není pouhou oslavou jara, je prostorem pro prezentaci studentského života, jeho autenticity, ale také místem pro kritiku a nadsázku.

 

Za VŠCHT pořádá spolek Uni Art

 

Lesamáj - technicky dejvický majáles

Lesamáj - technicky dejvický majáles

 

Mladá parta studentů VŠCHT Praha, která zajišťuje účast naší školy na dejvickém majálesu.

 

 

Hanami

Hanami

 

Japonský svátek Hanami, doslova přeložitelný jako „hledění na kvetoucí sakury“, je tradiční oslavou jara v jeho plném rozpuku. Lidé sedávají pod rozkvetlými stromy, baví se a užívají si přívětivosti jarního sluníčka.

Na VŠCHT Praha je málokdo, kdo by nebyl hrdý na naše sakury, zasazené v roce 1979 našimi akademiky z katedry instrumentální analýzy. 

 

Bavíme se i ve spolcích

 

4Students

4Students

 

Zakladatelé sdružení jsou současní či minulí studenti VŠCHT Praha, kteří se aktivně podíleli na obohacování společenského života své alma mater a kteří se rozhodli své schopnosti a zkušenosti využít pro stmelení pražské akademické obce.

 

 

UNI ART

ořez 215*215px

 

Umělecké vyžití všeho druhu na VŠCHT Praha.

 

 

Divadlo (v)Ochotných Chemiků

  

DIVOCHDivadelní amatérský soubor při VŠCHT v Praze – DI(v)OCH

 

 

Ústav deskových a karetních her

logo UDKH (šířka 215px) 

Jsme parta studentů, kteří chtěli do světa orbitalů, integrálů a zápočtových testů vtáhnout také trochu her a příjemného posezení nad partičkou karet. Pro všechny nadšence i náhodné kolemjdoucí pořádáme na půdě VŠCHT Praha pravidelná veřejná „desKOHraní“, turnaje a další akce, kde využijete své nejen herní dovednosti.

 

 

Orchestr VŠCHT Praha

 

komorní orchestr VŠCHT (šířka 215px)Orchestr studentů, zaměstnanců a přátel VŠCHT Praha. Zkoušíme pravidelně každý týden v předsálí učebny AI.

 

ChemChór pěvecký sbor VŠCHT

 

chemchor logo (šířka 215px)Pěvecký sbor ChemChór je spolek studentů a zaměstnanců Vysoké školy chemicko-technologické. Cílem společného setkávání je radost ze společného zpěvu, poznání nových lidí a v neposlední řadě i účast na oficiálních i volnočasových akcí školy a pořádání vlastních koncertů.

 

 

Sportujeme se spolužáky

Zorientuj se (aneb orientační běh Kunratickým lesem)

Zorientuj se

 

Oblíbený orientační závod, který pořádají studenti VŠCHT Praha na louce před kolejí Sázava. Bývá každoročně většinou koncem dubna.

 

 

Labyrintem školy

Labyrintem školy

 

Jedná se o klasický orientační závod v atypickém prostředí. Závodníky orientační běh zavede před učebny, které do této chvíle ještě neviděli. Do chodeb, kterými nikdy předtím nešli. Do zákoutí školy, kudy zatím nebloudili. Akce je určena pro všechny studenty od prvních ročníků až po doktorandy. Noví studenti, kteří v prvních týdnech semestru zmateně prochází chodbami školy, mohou odhalit tajemství zdejšího bludiště. Zkušení studenti vyšších ročníků si mohou ověřit své znalosti a orientační schopnosti nabyté dosavadními lety studia.

 

 

Soutěžíme s Ústavem tělesné výchovy

Běh chemiků

Běh chemiků

 

Každoroční závod v běhu, který probíhá v říjnu v oboře Hvězda.

 

 

Dračí lodě

Dračí lodě

 

Každoroční závod na Vltavě mezi fakultami. 

 

 

Cross Campus

Cross Campuss

 

Běh institucí na kampusu kolem NTK, který probíhá každý rok koncem dubna. 

 

 

Sportujeme ve vysokoškolských klubech a oddílech

 

České akademické hry

 

České akademické hry jsou exkluzivní pravidelnou multisportovní studentskou soutěží, resp. množinou AM ČR, která jsou pořadatelé schopni po stránce technické, organizační a ubytovací uspořádat. ČAH se mohou zúčastnit studenti všech vysokých škol ČR. 

 

VSK Chemie

ořez 215*215px

 

 

VŠAK Chemie

VŠAK Chemie

 

Horolezecký oddíl.

Jakékoliv bližší informace o nás můžete získat:

 

  • na těchto stránkách
  • prostřednictvím e-mailu
  • na nástěnce, která je v hlavní budově VŠCHT v Technické ulici na chodbě v přízemí vpravo
  • na našich pravidelných schůzích, které se konají každé druhé úterý v 18.00 (datumy najdete zde) v některé volné učebně v prvním patře budovy C VŠCHT ve Studentské ulici č.6 a dále pokračují cca od 20:00 v restauraci Spitfire ve Veletržní 57
  • nebo osobně u některého z členů - zejména u instruktorů horoškoly nebo u Pavla Hadravy (katedra tělesné výchovy VŠCHT, pořádá lezení na umělé stěně v areálu Juliska pro studenty VŠCHT a ČVUT)

 

 

Florbal VŠCHT Praha

Florbal VŠCHT Praha

 

oddíl florbalu na VŠCHT byl  založen v roce 2005. V současné době působí jako součást Sportovního klubu VŠCHT Praha.

Coach: Mgr. Pavel Bakule

 

 

Hokej VŠCHT Praha

Hokej na VŠCHT

 


Aktualizováno: 30.8.2019 17:57, Autor: Jan Kříž

Erasmus Student Network UCT Prague
PartneřiIAESTE
SK RVŠ

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum
zobrazit plnou verzi