Zažij den na VŠCHT (individuální DOD)

REZERVOVAT REZERVOVAT

Vybíráš si vysokou školu a váháš, kterou zvolit? Nejlepším lékem je dostatek relevantních informací a zážitek na vlastní kůži. Proto jsme připravili program Otevřená univerzita, díky kterému si můžeš na jeden den na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je být studentem VŠCHT Praha. 

Otevřená univerzita Ti umožní strávit jeden den na půdě VŠCHT Praha v doprovodu studenta magisterského nebo doktorského programu. Toho si můžeš vybrat sám na základě medailonků jednotlivých průvodců, které najdeš níže.

Pokud byste stáli o exkurzi na VŠCHT Praha jako skupina, ať již se svým vyučujícím nebo bez něj, určitě nás také kontaktujte.

Jak to funguje?

Modelový den probíhá během běžné výuky a určitě se během něj podíváš na přednášku, do laboratoře jedné z vědeckých skupin, prohlédneš si celý dejvický kampus a okolí a v neposlední řadě zajdeš třeba do menzy na oběd. Po celou dobu Ti bude k dispozici průvodce, kterého se můžeš zeptat na cokoli, co Tě zajímá nejen ohledně studia na VŠCHT Praha. 

Kromě tohoto základního programu Ti můžeme nabídnout rozhovor s jedním z kariérních koučů v Poradenském a kariérním centru VŠCHT Praha, který Ti může pomoci s výběrem vysoké školy. 

Kdo se může přihlásit? 

Program je určený pro studenty středních škol a vyššího stupně gymnázií. Na konkrétním ročníku nezáleží. 

Jak se přihlásit? 

Pokud Tě program zaujal, stačí vyplnit formulář níže. Potom Tě kontaktujeme a domluvíme se na konkrétním termínu prohlídky dle Tvých i průvodcových časových možností. Můžeš nám dát vědět, zda preferuješ komunikaci přes email nebo telefon.

Studenti, kteří tě budou provázet

Chemie

Lucie Wohlrábová

Chemie a chemické technologie

I když na to možná nevypadá, ve svém volném čase se Lucka věnuje kickboxu. A co se týká chemie, nejlépe se orientuje v oblasti té organické.

Le Tuan Anh (Cuti)

Chemie a chemické technologie

Cuti [Kuty] tě kromě světa technologie organických látek může zasvětit i do umu lukostřelby. Navíc se ve škole aktivně věnuje pomoci novým studentům VŠCHT.

Martin Štípala

Analytická a forenzní chemie

Maťo, kromě práce v analytických laborkách, spolupracuje s PKC na různých školních projektech (např. Veletrh Chem-iK). Určitě ho tak můžeš potkat na několika akcích ve škole anebo taky na konci těžkého pracovně-školního dnu v Kampusu na kávě (čti pivo).

Technologie budoucnosti

Josef Filgas

Fyzikální a výpočetní chemie

Jožka se zabývá kvantovým popisem fotochemických dějů. Interakci světla s hmotou ale využívá i ve volném čase – jeho koníčkem je jak digitální, tak klasická fotografie, pro kterou společně se spolužáky založil studentský spolek. Popovídat si s ním můžeš i o muzice, které se aktivně věnuje.

Tomáš Kracík

Chemické inženýrství a bioinženýrství

Tomáš je kovaný chemický inženýr. Neztratí se ale ani ve světě sportu všeho druhu nebo třeba sci-fi a fantasy seriálů, filmů a knih.

Potraviny a zdraví

Mariana Hanková

Chemie a technologie potravin

Nejenže se potravinami Mariana zabývá v laboratoři, ráda je senzoricky zkoumá i ve svém volném čase. Taky je to nadšená sportovkyně a členka Studentské komory Rady vysokých škol.

Miloš Apeltauer 

Biochemie a biotechnologie

Miloš je v prvním ročníku doktorského studia a zabývá se biochemií. Kromě toho je nadšený včelař a pilot.

Kristýna Dvořáková 

Syntéza a výroba léčiv

Kristýna se již od prváku věnuje léčivům, nyní v rámci doktorátu. když není ve škole, tak hraje na housle, zpívá, tancuje a nebo tráví čas na zimním stadionu, kde hraje hokej.

Lukáš Kamenský

Syntéza a výroba léčiv

Lukáš má za sebou bakalářské studium programu Syntéza a výroba léčiv a v současnosti se v laboratoři zabývá cíleným doručováním léčiv. Ve svém volném čase se věnuje několika studentským spolkům a učí se vařit nové variace halušek.

Materiály a zdroje

Petra Havlíková

Chemie a technologie materiálů

Peťa tě po VŠCHT ráda provede hlavně v případě, že tě zajímá studium chemie materiálů. V laboratoři se zabývá vývojem biomateriálů s potenciálem využití ve zdravotnictví.

Petr Čech 

Chemie a technologie materiálů

Petr studuje program Energie a paliva, v elektrochemické laboratoři se zabývá korozí. Je velkým fanouškem filmu a sám se věnuje videotvorbě, focení a hudbě.

Kultura a životní prostředí

Václav Durďák 

Ekotoxikologie a environmentální analýza

Nejenže se Václav v rámci své vědecké práce věnuje zlepšování kvality životního prostředí naší planety, snaží se i o zkvalitnění studentského života v dejvickém kampusu. Ve volném čase si nejraději čte knížky po pražských kavárnách. 

Žofie Hlinková

Voda a prostředí

Evžu (nikdo ji u nás jinak neosloví) podle jejích slov baví asi tak úplně všechno, takže nudit se s ní rozhodně nebudeš. Ve svém studiu se věnuje metodě LCA – posuzování životního cyklu výrobků.

 

Zuzana Sýkorová

Konzervování-restaurování uměleckořemeslných děl

Kromě restaurování tě Zuzka může zasvětit i do tajů permakulturního zemědělství nebo třeba současného tance, kterému se aktivně věnuje. 

Ekonomika a management

Kristýna Kuklová 

Ekonomika a management

Kristýna se po úspěšném dokončení studia chemického inženýrství vydala cestou ekonomie a managementu. Ve volném čase hraje volejbal a zlepšuje se v přípravě (a pití!) kávy

 

Fotogalerie z předešlých individuálních DOD

zobrazit více

Zarezervuj si individuální den otevřených dveří