Zažij den na VŠCHT (individuální DOD)

REZERVOVAT REZERVOVAT

Vybíráš si vysokou školu a váháš, kterou zvolit? Nejlepším lékem je dostatek relevantních informací a zážitek na vlastní kůži. Proto jsme připravili program Otevřená univerzita, díky kterému si můžeš na jeden den na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je být studentem VŠCHT Praha. 

Otevřená univerzita Ti umožní strávit jeden den na půdě VŠCHT Praha v doprovodu studenta magisterského nebo doktorského programu. Toho si můžeš vybrat sám na základě medailonků jednotlivých průvodců, které najdeš níže.

Pokud byste stáli o exkurzi na VŠCHT Praha jako skupina, ať již se svým vyučujícím nebo bez něj, určitě nás také kontaktujte.

Jak to funguje?

Modelový den probíhá během běžné výuky a určitě se během něj podíváš na přednášku, do laboratoře jedné z vědeckých skupin, prohlédneš si celý dejvický kampus a okolí a v neposlední řadě zajdeš třeba do menzy na oběd. Po celou dobu Ti bude k dispozici průvodce, kterého se můžeš zeptat na cokoli, co Tě zajímá nejen ohledně studia na VŠCHT Praha. 

Kromě tohoto základního programu Ti můžeme nabídnout rozhovor s jedním z kariérních koučů v Poradenském a kariérním centru VŠCHT Praha, který Ti může pomoci s výběrem vysoké školy. 

Kdo se může přihlásit? 

Program je určený pro studenty středních škol a vyššího stupně gymnázií. Na konkrétním ročníku nezáleží. 

Jak se přihlásit? 

Pokud Tě program zaujal, stačí vyplnit formulář níže. Potom Tě kontaktujeme a domluvíme se na konkrétním termínu prohlídky dle Tvých i průvodcových časových možností. Můžeš nám dát vědět, zda preferuješ komunikaci přes email nebo telefon.

Studenti, kteří tě budou provázet

Chemie

Yejune Lee

Analytická a forenzní chemie

Lee se už od střední školy věnuje analytické chemii a stále ho to nepřestalo bavit. Účinkuje také jako studentský zdravotník naší školy. Potřebuješ první pomoc ať už doopravdy nebo s výběrem školy/specializace? Není problém!

Le Tuan Anh (Cuti)

Chemie a chemické technologie

Cuti [Kuty] tě kromě světa technologie organických látek může zasvětit i do umu lukostřelby. Navíc se ve škole aktivně věnuje pomoci novým studentům VŠCHT.

Martin Štípala

Analytická a forenzní chemie

Maťo, kromě práce v analytických laborkách, spolupracuje s PKC na různých školních projektech (např. Veletrh Chem-iK). Určitě ho tak můžeš potkat na několika akcích ve škole anebo taky na konci těžkého pracovně-školního dnu v Kampusu na kávě (čti pivo).

Technologie budoucnosti

Josef Filgas

Fyzikální a výpočetní chemie

Jožka se zabývá kvantovým popisem fotochemických dějů. Interakci světla s hmotou ale využívá i ve volném čase – jeho koníčkem je jak digitální, tak klasická fotografie, pro kterou společně se spolužáky založil studentský spolek. Popovídat si s ním můžeš i o muzice, které se aktivně věnuje.

Jakub Staś

Chemické inženýrství a bioinženýrství

Kuba se věnuje matematickému modelování chemicko-inženýrských procesů a zároveň trpí fobií z volného času. Najdeš ho velmi často někde poletovat, protože ji rozpouští ve spolcích VŠCHT.

Potraviny a zdraví

Adéla Kollárová

Chemie a technologie potravin

Adel má za sebou 5 let úspěšného studia na VŠCHT a mimo přednášek a cvičení se aktivně účastní i společenských událostí pořádaných školou. Mimo školu jí zajímá třeba sport, tanec, spánek nebo poznávání nových lidí a míst.

Karel Fous

Biochemie a biotechnologie

U Karla to začalo láskou k pivu a pak se z toho zrodil obdiv k biotechnologii jako takové. Nejenže Karla baví pivo, ale i biotechnologie jako taková. Je z Prahy, takže ti poradí prima místa kam zajít, je taky skaut a rád se zapojuje do různých školních i neškolních akcí.

Daniela Doubková (Dáda)

Biochemie a biotechnologie

Jako studentka biotechnologie léčiv tráví Dáda veškerý svůj čas v laborce péčí o svojí mikroskopickou houbu, kterou ti ráda představí. A ten zbývající kousek volného času věnuje studentským aktivitám na škole a studiu korejštiny.

Lucie Kočová

Syntéza a výroba léčiv

Lucka se momentálně věnuje oboru Výroba léčiv. Navazuje na svou bakalářskou práci, kterou vypracovávala v laboratoři transdermálního podání léčiv. Mimo školu nejradši tráví čas tancem, nebo se svými kamarády.

Jakub Žváček

Syntéza a výroba léčiv

Kuba je absolventem bakalářského programu Syntéza a výroba léčiv a postupně se z pravé organické laborky přesouvá k počítačovému modelování živých systémů. Ve volném čase se věnuje studentským spolkům, pomoci mladším studentům nebo hře na kytaru.

Materiály a zdroje

Anna Boukalová

Chemie a technologie materiálů

Anička se v laboratoři zabývá biodegradabilními materiály pro výrobu implantátů. Ve svém volném čase ráda sportuje, chodí po horách nebo kouká na filmy.

Petr Čech 

Chemie a technologie materiálů

Petr studuje program Energie a paliva, v elektrochemické laboratoři se zabývá korozí. Je velkým fanouškem filmu a sám se věnuje videotvorbě, focení a hudbě.

Kultura a životní prostředí

Václav Durďák 

Ekotoxikologie a environmentální analýza

Nejenže se Václav v rámci své vědecké práce věnuje zlepšování kvality životního prostředí naší planety, snaží se i o zkvalitnění studentského života v dejvickém kampusu. Ve volném čase si nejraději čte knížky po pražských kavárnách. 

Žofie Hlinková

Voda a prostředí

Evžu (nikdo ji u nás jinak neosloví) podle jejích slov baví asi tak úplně všechno, takže nudit se s ní rozhodně nebudeš. Ve svém studiu se věnuje metodě LCA – posuzování životního cyklu výrobků.

 

Kateřina Mrázková

Konzervování-restaurování uměleckořemeslných děl

Kateřina by chtěla být renesančním člověkem – propojovat vědu s uměním. Věnuje se malbě, grafice, miluje antickou literaturu a estonské techno. Nejvíc svá při cvičení jógy nebo s batohem na zádech ideálně v severských zemích.

Ekonomika a management

Kristýna Kuklová 

Ekonomika a management

Kristýna se po úspěšném dokončení studia chemického inženýrství vydala cestou ekonomie a managementu. Ve volném čase hraje volejbal a zlepšuje se v přípravě (a pití!) kávy

 

Fotogalerie z předešlých individuálních DOD

zobrazit více

Zarezervuj si individuální den otevřených dveří